Ubezpieczenie opon do 3 lat w cenie opon i kół.

Z ubezpieczeniem opon nie musisz martwić się o gwóźdź lub krawężnik, który przy parkowaniu znalazł się trochę za blisko opony. Cena opony obejmuje koszt jej ubezpieczenia.

 

Twoje korzyści:

 • Długa ochrona.
  Obowiązuje przez 36 miesięcy.
 • Pomaga przy wielu szkodach.
  Ubezpieczenie będzie pomocne we wszystkich przypadkach nagłych uszkodzeń ogumienia tj. najechanie na krawężnik.
 • Łatwa realizacja.
  We wszystkich Autoryzowanych Serwisach grupy Volkswagen.
 

Jakie opony są objęte ubezpieczeniem?

Z warunków ubezpieczenia może skorzystać użytkownik samochodów osobowych lub lekkich samochodów użytkowych do 5,9 tony. Od 1 maja 2021 r. wszystkie opony i koła oraz opony zamontowane fabrycznie w nowych samochodach kupionych w naszych Salonach są objęte ubezpieczeniem.

 

Kiedy pomaga ubezpieczenie opon?

Uszkodzenie opony w wyniku najechania na gwóźdź, odłamki szkła lub inne ostre przedmioty.

Wandalizm – umyślne uszkodzenie opon przez osoby trzecie.

Uszkodzenie opony w wyniku wyraźnie widocznego uderzenia o krawężnik.

 

Ile dostanę w przypadku uszkodzenia?

Najważniejszy jest czas, jaki upłynął od momentu zakupu Twojej opony/kompletnego koła, do chwili wystąpienia szkody. Wysokość kwoty zależy od aktualnej wartości opony.

 

Jak skorzystać z ubezpieczenia?

 • Miej zawsze w samochodzie dokumenty potwierdzające ubezpieczenie opon (dla opon kupionych do 31.12.2020 – Paszport ubezpieczenie opon + faktura z oryginalnymi naklejkami hologramowymi; dla opon kupionych po 31.12.2020 – certyfikat)
 • Jeśli któraś z opon zostanie uszkodzona, przywieź ją do Autoryzowanego Punktu Serwisowego i pokaż Doradcy serwisowemu wyżej wymienione dokumenty.
 • Korzystaj z rekompensaty!
 
Miesiąc od zakupu 1-12 > 12-24 > 24-36
Rekompensata 100% 50% 25%
 

Warunki obowiązujące od 01.05.2021 r.

Co obejmuje ubezpieczenie opon?

 1. Ubezpieczenie nowej opony (opony luzem/opony na kole), która została zakupiona od Autoryzowanego Serwisu lub Autoryzowanego Dealera marek Grupy Volkswagen (Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Dostawcze, Skoda, Seat, Cupra, Audi, Porsche) i który jest wyszczególniony w certyfikacie opon.
 2. Ochrona nie obejmuje opon, które są
  a) montowane w pojazdach o masie całkowitej przekraczającej 5,9 t,
  b) używane w pojazdach związanych z realizacją prac budowlano – montażowych,
  c) używane w samochodach szkolących kierowców, usługach kurierskich, taksówkach, innych płatnych przewozach pasażerskich lub samochodach do wynajęcia krótkoterminowego.

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

 1. Otrzymasz rekompensatę na kwotę faktury na zakup nowej opony zgodnie z powyższą tabelą. Kwota jest oparta na cenie hurtowej brutto nowej opony o porównywalnych lub takich samych wymiarach (rozmiar, szerokość, jakość, właściwości jezdne), co uszkodzona opona.
 2. Ubezpieczenie obejmuje również koszty montażu (w tym montaż opony, wentyl, ciężarki, wyważenie, wymiana i utylizacja uszkodzonej opony) ponoszone przy wymianie opony. Jakość i ilość opon na wymianę muszą być takie same jak w przypadku uszkodzonej opony.
 3. Świadczenie (rekompensata i koszty montażu) przysługują tylko w przypadku wymiany na nową oponę, która zastępuje uszkodzoną oponę. Rekompensata nie obejmuje wypłaty gotówki. Przejęcie dalszych poniesionych kosztów, poza kosztami montażu, nie są możliwe.