2020-07-28

ŠKODA CITIGO E IV zasiliła flotę „Sokołów-Logistyka”

Pierwsza SKODA CITIGO-E iV wyjechała z naszego salonu Carsed w Siedlcach. Szczęśliwym nabywcą jest firma transportowa „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o. należąca do Grupy Sokołów S.A., a SKODA CITIGO-E iV to pierwszy elektryk w tej firmie!

SKODA CITIGO-E iV wydaje się malutka, ale jej możliwości robią wrażenie: elektryczny silnik generuje 61 kW (83 KM) oraz 210 Nm. Moment obrotowy jest przenoszony na przednie koła za pośrednictwem 1-biegowej przekładni. Energię przechowuje zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 36,8 kWh, które składają się z 168 ogniw. Taki magazyn elektryczności powinien pozwolić na pokonanie 260 km. To zasięg, który powinien wystarczyć do jazdy w warunkach miejskich nawet na kilka dni.

Zamiana silnika spalinowego na ten napędzany energią elektryczną znacząco ogranicza szkodliwe dla środowiska czynniki i powstawanie smogu. „Sokołów-Logistyka” jest jedną z pierwszych firm w naszym regionie, która zdecydowała się na taki krok w kierunku ekologii. W ostatnim czasie powstała również nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych właśnie przy siedzibie „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o. Stacja znajduje się naprzeciwko budynku głównego Spółki, przy ul. Al. 550-lecia 2 w Sokołowie Podlaskim. Posiada ładowarkę AC 1x22 kW, a za tankowanie elektryczne można zapłacić kartą korzystając ze specjalnego terminala.

Cieszymy, się że „Sokołów-Logistyka” dołączyła do grona naszych klientów. Jeszcze raz gratulujemy wyboru nowej SKODY CITIGO-E iV i życzymy samych przyjemności z jazdy!