Oryginalne filtry antyalergiczne Grupy Volkswagen

 
 

Potrójna ochrona z naturalnym składnikiem aktywnym

Co piąta osoba cierpi na alergię. Większość z nich w każdym roku walczy z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi alergii pyłkowej. Łzawiące oczy, katar i napady kichania są częścią ich codziennego życia, szczególnie wiosną.

Chcielibyśmy poinformować Państwa o zmianie w zakresie kabinowych filtrów powietrza. Dla zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych klientów Producent zdecydował się wprowadzić do wyposażenia standardowego wszystkich modeli oryginalny filtr antyalergiczny. Dotychczas stosowana technika filtracyjna systemu "Air Care Climatronic", jest w stanie odfiltrowywać pyłki, bakterie i pleśń, a także drobny pył, zanim dostaną się one przez system wentylacyjny do kabiny pasażerskiej. Istotną zaletą systemu jest jego skuteczność w odniesieniu do szkodliwego gazu - dwutlenku azotu (NO2). Gaz ten należy do grupy gazowych tlenków azotu - zwanych również tlenkami azotu (NOX) - i jest wytwarzany w procesie spalania. W celu na przykład oceny jakości powietrza jako kryterium wiodące ustala się zawartość tlenków azotu. Powłoka z węglem aktywnym jest w stanie zredukować stężenie NO2 - dzięki temu powietrze wewnątrz pojazdu pozostaje czyste.

Umów się na wymianę filtra w Twoim samochodzie

 

Jak działa oryginalny filtr antyalergiczny?

Alergeny są zatrzymywane przez bioaktywną warstwę filtra. Zawarty w nim naturalny składnik aktywny (np. polifenol roślinny) przylega do alergenów, pokrywa je i tym samym usuwa bazę pokarmową dla bakterii i pleśni - wyzwalacze alergii są dezaktywowane. Ponadto, nawet małe i drobne cząstki pyłu (pył zawieszony - PM 2,5) mogą być wchłaniane przez zoptymalizowaną warstwę filtracyjną, które w przeciwnym razie mogłyby dostawać się do górnych dróg oddechowych w stanie niefiltrowanym. W ten sposób filtr przeciwpyłowy i antypyłkowy może również przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia górnych dróg oddechowych pyłem drobnym u osób nie będących alergikami.

Doskonała wydajność oryginalnego filtra antyalergicznego wynika z jego specjalnej budowy.

  1. Warstwa filtra cząstek stałych Wysoce wydajny środek filtracyjny wyłapuje pyłki, sadzę z oleju napędowego i drobny pył.
  2. Warstwa węgla aktywnego Wiąże nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, w tym ozon, tlenki siarki i tlenki azotu.
  3. Warstwa antyalergiczna Zawarta w niej naturalna substancja aktywna jak np. polifenol skutecznie pochłania i dezaktywuje alergeny.
filtr warstwy
 

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie

Szkodliwe gazy i pyłki kwiatowe docierające do wnętrza pojazdu stanowią potencjalny czynnik rozpraszający: z jednej strony, brak świeżego powietrza w kabinie prowadzi szybko do zmęczenia i braku koncentracji. Z drugiej strony, pyłki, bakterie i inne drobne cząsteczki prowadzą do reakcji alergicznych, które również tworzą zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego. Jest to spowodowane tym, że kierowca jest rozproszony przez około dwie sekundy podczas kichania. Dwie sekundy, w których zdolność kierowcy do reakcji jest ograniczona i w rezultacie droga hamowania zostaje wydłużona.

filtry poz

filtry pio

Umów się na wymianę filtra w Twoim samochodzie